SECURITY

Transformujte vašu sieť do Cloud éry s Dell EMC SD-WAN

Transformujte vašu sieť do Cloud éry s Dell EMC SD-WAN

Riešenie Dell EMC SD-WAN poháňané VMware kombinuje riešenie sieťových zariadení od spoločnosti Dell EMC so softvérom SD-WAN od spoločnosti VMware a spoločne tak poskytuje výkonné, efektívne fungujúce all-in-one riešenie, ktoré vám umožní transformovať vašu sieť na obdobie cloudu. SD-WAN je ideálnym pre všetkých zákazníkov, ktorí chcú znížiť svojou zložitosť WAN pomocou jednoduchšieho nasadenia, lepšej správy, konfigurácie a orchestrácie.

 

Nároky kladené modernými aplikáciami na pripojení k internetu, či požiadavky na vysokorýchlostné pripojenie firemných sietí a dátových centier rastú raketovým tempom. Pre firemných zákazníkov to nezriedka znamená veľké náklady navyše, napríklad v podobe záložného dátového pripojenia.

 

Historicky sa podobné pripojenia riešila pomocou Virtual Private Network (VPN) služby, ktorá bola väčšinou realizovaná za použitia technológie Multiprotocol Label Switching (MPLS). Celková dátová prevádzka a prístup na internet bol tak tunelovaný prostredníctvom tohto pripojenia do centrálnej lokality.

 

Finančná a organizačná nákladnosť takéhoto pripojenia bola exponenciálne úmerná počtu lokalít, ktoré bolo potreba pripojiť a dátová priepustnosť potom často neodpovedala potrebám užívateľov. Výstavba, správa a škálovateľnosť týchto pripojení tak logicky narážala na ľudské a technologické medze.

 

SD-WAN stavia na princípoch Softwarovo-Definovaných Sítí (SDN), kde má hlavné slovo centrálny (cloudový) kontrolér. Takéto riešenia na rozdiel od typických MPLS VPN sietí dávajú zákazníkovi možnosť voľby vhodnej transportnej technológie.

 

Zákazník si tak môže vybrať, či bude naďalej využívať kombináciu existujúcej MPLS siete a vysokorýchlostného internetového pripojenia ako zálohy. Alebo či využije iba duálne internetové pripojenie tam, kde nie je MPLS možné nasadiť, prípadne je jeho nasadenie príliš drahé. V neposlednom rade, či využije možnosti WiFi, 4G/LTE pre dočasné pripojenie novej pobočky, alebo ako záložné pripojenie. Smerovanie všetkých aplikácií je prevádzané na základe ich L3-L7 charakteristík.

 

Samozrejmosťou pre SD-WAN je centralizovaný management, monitoring a tzv. Zero Touch Provisioning (ZTP), čo vedie k rýchlemu nasadeniu, jednoduchej správe a jednoduchej škálovateľnosti.

 

Dell EMC ponúka SD-WAN riešenia vhodné tak pre menších zákazníkov s menej náročnými potrebami, až po tých väčších s veľkými nárokmi. Priepustnosť je škálovateľná v rýchlostiach od 10 Mb/s až po 10 Gb/s, v závislosti na použitom HW a SW licenčnom modeli. SD-WAN riešenie kombinuje VMware software dostupný ako predplatné a moderné sieťové zariadenie (Edge) v niekoľkých konfiguráciách.

 

Riešenie sa skladá z celkom troch kľúčových komponentov:

 

  • SD-WAN Edge – predinštalované sieťové zariadenie alebo virtuálny stroj vybavený potrebným sieťovým rozhraním
  • SD-WAN Orchestrator – cloud-based nasadenie (zero touch provisioning), správa a orchestrácia založená na VMware VeloCloud
  • SD-WAN Gateway – aplikačne zamerané brány optimalizujúce dostupnosť a prevádzku pre SaaS aplikácie ako napríklad Office365, SalesForce, DropBox atď.

 

Spoločnosť Dell Technologies vám prostredníctvom ASBISu rada poskytne SD-WAN na zápožičku a otestovanie spoločne s prezentáciou výhod tohto riešenia. V prípade záujmu sa, prosím, obráťte na vášho obchodníka a dohodnite si s ním bližšie detaily.

 

 

Zobraziť viac >>

Comments are closed

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak