Srdcom ITčkar

Lenovo produkty a ochranné balenia sú dnes z recyklovaných a odbúrateľných materiálov.

Lenovo produkty a ochranné balenia sú dnes z recyklovaných a odbúrateľných materiálov.

Lenovo dlhodobo podporuje projekty trvalej udržateľnosti a svojimi iniciatívami prispieva k zmierňovaniu dopadov klimatických zmien. Je jedným z prvých svetových lídrov, ktorí spustili výrobu produktov z recyklovaných materiálov.

 

 

Na svete je 8,3 miliárd ton plastu

Podľa National Geographic Society stúpa spotreba plastu rapídne a nie je dlhodobo udržateľná. Za posledných 60 rokov obyvatelia našej planéty vytvorili 8,3 miliárd ton plastu, pričom 91% plastu nie je recyklovaný. Prírode trvá 400 rokov, kým takýto materiál rozloží.

 

Recyklované materiály

Lenovo má záväzok používať recyklované plasty vo výrobe. Od roku 2005 sa použilo vo výrobe vyše 110 miliónov kg recyklovaných plastov, ktoré sú pri správnej recyklácii opäť použiteľné. Všetky nové notebooky, desktopy, pracovné stanice, monitory obsahujú medzi 10 – 85% recyklovaných materiálov.

 

Zelenšie a ľahšie balenia

K tvorbe odpadu v nemalej miere prispievajú aj ochranné obaly produktov. Tie od Lenova sú dnes vytvorené z ľahších, kompaktnejších materiálov, ktoré sú odbúrateľné v prírode alebo zo 100% recyklovateľných materiálov. Už takmer 10 rokov používame na balenie aj materiály, ktoré pochádzajú z recyklovaných zdrojov.

 

V roku 2018 spustilo Lenovo novinku aj v oblasti eko balenia. Vybrané modely ThinkPad majú ochranný obal vyrobený z cukrovej repy alebo bambusu, ktorý je 100% rozložiteľné v prírode. Tento materiál sa plánuje postupne rozširovať aj na ďalšie Lenovo produkty.

 

Vedeli ste, že:

 

3,100 ton menej

Vďaka EKO princípom vo výrobe znížilo Lenovo o 3,100 ton menej materiálov na ochranné balenie produktov.

 

100% odbúrateľné obaly

Celá séria ThinkPad modelov je dnes balená do 100% rozložiteľných materiálov alebo recyklovaných obalov, ktoré sú opakovane použiteľné a jednoducho recyklovateľné.

 

92% menej emisií

Od roku 2009 sa v Lenove podarilo znížiť emisie plynu o 92%. Ľahšie, tenšie, kompaktnejšie obaly pomohli zredukovať CO2 stopu o 6,7%.

 

 

Netoxická tlač

Až 98% ThinkPad produktov používa recyklované materiály vrátane netoxickej ekologickej tlače na balenie

 

Lenovo Eco Pro batoh

V roku 2020 predstavilo Lenovo novinku aj v oblasti príslušenstva. Batoh Lenovo Eco Pro je vytvorený takmer výlučne z recyklovaných materiálov zodpovedajúcim 34 plastickým fľašiam.

 

 

Lenovo je súčasťou eko systému.

V Lenove prijali globálne viaceré opatrenia a iniciatívy, ktoré ovplyvňujú napr. materiál produktov, balenie, manažment produktu po skončení životnosti a ďalšie. Zároveň spolupracujú s dodávateľmi, pre ktorých je eko aspekt dôležitým parametrom a svoju produkciu zakladajú na princípe udržateľnosti.

 

Buďme zodpovední k sebe aj k prírode. Ďakujeme, že sa správate zodpovedne.

 

Zobraziť viac >>

Comments are closed

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak