DATA

IBM Cloud Pak pre hybridné IT infraštruktúry

IBM Cloud Pak pre hybridné IT infraštruktúry

 Otvorený, rýchly a bezpečnejší spôsob ako presunúť viac záťaže na IT infraštruktúru do cloudu a umelej inteligencie.

3 min čítania

 

Závislosť od jedného dodávateľa nie je vítaná

 

80% IT manažérov sa obáva závislosti od jedného technologického dodávateľa, hovorí prieskum Global Cloud User Survey.spoločnosti Frost & Sullivan z roku 2019.

 

Aj z tohto dôvodu sa firmy najčastejšie rozhodujú pre hybridné riešenie, kde je časť IT infraštruktúry na vlastných zariadeniach od rôznych dodávateľov a časť IT infraštruktúry je umiestnená v cloude. Na trhu je na výber široké spektrum cloudových platforiem.

 

Nižšie náklady na prevádzku

 

Koncept hybridnej infraštruktúry poskytuje firmám väčšiu flexibilitu a možnosť rýchlo reagovať na aktuálne biznis potreby. Zároveň však so sebou prináša aj zvýšené nároky na prevádzku, najmä v prípade, ak beží prevádzka na rôznych cloudových platformách.

 

Pravidelné aktualizácie, integrácia nových komponentov a rôznorodosť nástrojov pre každú cloud platformu samostatne môže byť pre firmy veľkou výzvou. Zároveň predstavuje aj reálne riziko vo forme slabšej konzistencie v prípade zabezpečenia či výpadku.

 

Pre 76% IT manažérov je prioritou znížiť náklady na prevádzku hardvéru prostredníctvom cloudových infraštruktúr a služieb. (zdroj: Frost & Sullivan prieskum 2019)

 

IBM Cloud Pak pre jednoduchú, rýchlu a konzistentnú správu hybridných infraštruktúr

 

IBM Cloud Pak predstavuje set riešení na princípe kontajnerizácie, ktoré sú určené práve pre hybridné cloudy. Boli vytvorené s cieľom zjednodušiť správu kontajnerov a modernizovať aplikácie vo firme. Tieto riešenia podporujú digitálnu transformáciu vo firmách. Pomáhajú automatizovať komplexné procesy, optimalizujú čas na prácu zamestnancov a pomáhajú vytvárať zmysluplné zákaznícke služby. IBM Cloud Pak je postavené na Red Hat otvorenej hybridnej cloudovej platforme OpenShift.

 

Priority digitálnej transformácie

 

V prípade digitálnej transformácie sa firmy potrebujú sústrediť predovšetkým na:

  • migráciu aplikácií naprieč rôznymi cloudami
  • optimalizáciu zastaralých aplikácií
  • zavedenie nových funkcionalít a služieb do aplikácií

 

Práve kontajnerizácia pomáha veľa firmám zjednodušiť prechod do hybridnej infraštruktúry.

 

Čo znamená kontajnerizácia?

 

Čo je to vlastne kontajnerizácia, a aký je rozdiel medzi kontajnerizáciou a virtualizáciou? Kontajnery sú balíčky, ktoré môžu byť postavené, nainštalované a presúvané naprieč rôznymi IT infraštruktúrami. Integrujú aplikačný kód, CPU, RAM a file systémy spolu so zdrojmi úložiska do jednoduchého ľahkého balíčka – kontajneru, ktorý je možné podľa potreby premiestniť do inej časti infraštruktúry.

 

V oblasti vývoja pomáha IBM Cloud Pak postaviť, implementovať a prevádzkovať aplikácie v modernej štruktúre postavenej na princípe mikroslužieb. Princíp kontajnerizácie zjednodušuje aj správu dát – od zberu, správy až po ich samotnú analýzu.

 

Cloud Pak je technologicky a licenčne ucelené riešenie pre špecifické oblasti IT. IBM ponúka Cloud Paky s rôznym zameraním, od spracovania dát a analytiku, cez integráciu, riadenie biznisových procesov, modernizáciu a vývoj nových aplikácií, bezpečnosť až po správu multi-cloud infraštruktúry.

 

Viac informácií:

 

IBM Cloud Pak z technologického pohľadu

IBM Cloud Pak pre dáta

IBM Cloud Pak z pohľadu integrácie

IBM Cloud Pak pre aplikácie

Ekonomický vplyv IBM Cloud Pak (Forrester analýza) 

 

Comments are closed

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak