EXPO

Herný notebook s technológiami z inej planéty

Herný notebook s technológiami z inej planéty

Dell opäť prichádza s revolúciou v hernom priemysle. Predstavuje herný notebook Alienware AREA-51M, ktorý svojimi technológiami potvrdzuje hypotézy o tom, že vo vesmíre nie sme sami.

 

Vôbec prvý notebook značky Dell v sebe ukrýva 8-jádrové 16-vláknové procesory Intel®, ktoré sú typické pre stolné počítače. Je ich dokonca možné pretaktovať až na vynikajúcich 125% menovitého výkonu.  Výsledkom je plynulejšia práca s veľkým množstvom aplikácií, optimálne hranie náročných hier a rýchlejšie využívanie bežných aplikácií. Vďaka grafickým kartám NVIDIA® GeForce RTX™ s neobmedzovaným výkonom a až 30 W pre ďalšie pretaktovanie a úchvatnému 17-palcovému 144Hz displeju G-SYNC s rozlíšením FHD sa môžete ponoriť do živého neprerušovaného hrania. Nastavenie je možné pretaktovať cez nový softvér Alienware Command Center.

 

Area-51m je tiež prvým notebookom Alienware, ktorý podporuje až 64 GB pamäte DDR4 SDRAM. S Alienware AREA-51 si užijete výkon ako na najvýkonnejších stolných počítačoch.

 

Pokročilé sledovanie očí

Nová generácia sledovania očí Tobii vás úplne novo ponorí do hry. Menšie senzory s možnosťou prebudenia umožňujú využívať funkcie a citlivosť na sledovanie polohy hlavy, identifikácia tváre, pohľadu, foveated renderingu a pozície očí. Prvky používateľského rozhrania sa v situáciách, keď s nimi nemáte očný kontakt, stlmí, takže sa môžete hlbšie ponoriť do hry. Postavy vedia, kedy sa na ne pozeráte, a podľa toho reagujú. – Magic in real time.

 

Chladenie budúcnosti

Revolučné chladiace technológie Advanced Alienware Cryo-Tech v2.0 optimalizuje chladenie súčastí a tým maximalizuje celkový výkon a zabraňuje zahrievaniu povrchu notebooku. Šasi notebooku uprednostňuje výkon a je vybavené duálnymi ventilátormi, ktoré nasávajú studený vzduch z dolných a horných otvorov a vypúšťajú teplý vzduch zadnými a bočnými otvormi, aby sa základné komponenty optimálne chladili. Ventilátor z polymérov tekutých kryštálov odolných voči ohňu sa skladá z lopatiek s hrúbkou 0,2 mm, klzných ložísk a trojfázového riadenia ventilátorov, ktoré znižuje trenie a zvyšuje účinnosť prúdenie vzduchu. Podobné chladenie nájdete jedine u stolných počítačov. Teplo uvoľňované kľúčovými súčasťami, ako sú grafická jednotka a procesor, je inteligentne odvádzané pomocou rôznych vyhradených a zdieľaných 8 mm a 6 mm trubičiek z medenej zliatiny. Konfigurácia najvyššej úrovne sú vybavené celkom 8 tepelnými trubicami. Notebook AREA-51M sa vyznačuje najnižšími povrchovými teplotami vo svojej triede – predovšetkým vďaka tepelnému modulu so štyrmi 0,15 mm medenými rebrami, ktorý odsáva teplo z najdôležitejších komponentov, aby systém pracoval na čo najvyšší výkon a vydržal funkčný čo najdlhšie.  Technológia Cryo-Tech v2.0 dokáže odvádzať 100% navrhovaného tepelného výkonu grafickej jednotky a zároveň ochladzuje procesor tak, aby mohli hry náročné na výkon procesora pracovať naplno. Chladiaci systém notebooku Area-51m je tak účinný, že pri bežnej práci funguje prakticky nehlučne.

 

Latka konštrukčných inovácií sa s Alienware AREA-51M zvyšuje

Nová vizuálna identita Alienware AREA-51M bola inšpirovaná našimi pôvodnými návrhmi a znamená návrat k forme a koreňom. Nový futuristický dizajn odráža rozmanitosť a vývoj hráčov po celom svete. Vyznačuje sa vysokým kontrastom a konštrukciou zameranou na výkon – vďaka zladeným líniám, rôznym zaoblením, výrazným osvetlením a špičkovým tepelným vlastnostiam. Hráči si môžu vybrať medzi novým a futuristickým vzhľadom Mesačného svetla, alebo tradičnejším vzhľadom Odvrátená strana mesiaca.

 

Viac o funkciách a chuťovkách herného notebooku Alienware AREA-51M si prečítajte na webe

 

Comments are closed

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak